Niefajnie

Kategoria: Sama nie wiem; autor: evva
14.12.2007

Uwierzylibyście, że są w dzisiejszych czasach, w naszym pokoleniu, osoby (płci żeńskiej), które zupełnie serio piszą dziewczynie maltretowanej psychicznie (od lat) i bitej (od niedawna) przez męża, żeby się zastanowiła, co takiego „uczyniła, żeby pchnąć partnera do tego, by się odsłonił, by pokazał swoją mściwą, wredną twarz”? Że przecież „coś musiało się psuć już dużo wcześniej” i że ona sama „pewnie wie najlepiej, co”? Że przecież nie może myśleć o odejściu, bo nie da sobie rady sama, że „lepiej z diabłem niż bez”?

Bo ja bym nie uwierzyła, gdybym nie zobaczyła na własne oczy. I czuję, że należałoby zrobić w tej sprawie coś bardziej serio, niż flejm na forumie i serwowanie banałów w stylu „dasz radę, wierzę w Ciebie” — ale, właściwie, co?

Niefajnie, no.

Udostępnij


Niefajnie - 4 odpowiedzi

 1. Meri pisze:

  Ewo, tak żyją w ludziach stereotypy. Niechby pił, niechby bił, byle był. Jak się baby nie bije, to jej wątroba gnije. Lepiej z diabłem, niż bez niego. Dzieci muszą mieć ojca. Dobra czy zła, ale matka. Dobry czy zły, ale ojciec. Itepe, setki takich.

  Ale boli. Flejm może coś dać, może obudzi się ktoś, kto się zreflektuje. I wesprze też.

 2. Ann pisze:

  Pytanie jaka krzywde zrobiono pannie ktora napisala to wszystko tej maltretowanej. Kochane przez rodzicow dzieci nie maja takich pomyslow. Ktos pewnie powtarzal jej wiecznie ze wszystko jest jej wina i teraz powtarza to innym. Nic nie jest plaskie. Niestety.

 3. kasia0 pisze:

  Polecam książkę – powieść graficzną – wspomnienia kobiety maltretowanej psychicznie KOCHAĆ ZBYT MOCNO B. Penfold Wydała to oficyna NOWA PROZA . Polecam też telefon pomocy dla osob ofiar przemocy psychicznej – jest wszystko na stronie http://www.niebieskalinia.org.pl i w książce KOCHAĆ ZBYT MOCNO i na stronie wydawcy http://www.nowaproza.eu.
  sa ludzie ktorzy rozumieją przemoc psychiczną w stosunku do kobiet.
  pozdrawiam,
  kasia

 4. M-ph-S pisze:

  To niestety pokazuje, że kontekst i nadawca wypowiedzi nadaje jej sens. Po prostu niepoważni ludzie mówią niepoważne rzeczy. Najczęściej. Zresztą sieć to bardzo mądre miejsce wykorzystywane w bardzo głupi sposób. Znowu – najczęściej. A ja ostatnio samymi truizmami rzucam.. ble..

  powiem to tak – ilość bzdur wypisywanych na sieci jest tak ogromna, że coraz częściej trudno jest znaleźć coś ciekawego. Choć – jak wiadać na przykładzie tego bloga (jestem w szoku;) ) – czasem przypadkiem trafia się na fajne miejsca.. zupełnie przypadkiem;-)

  pozdrawiam, Wit

Odpowiedz

 

Nawigacja: