» Żagle

Archiwum kategorii Żagle

I o tym, że lato się skończyło

Kategoria: Jakoś żyję, Skądinąd, Zdjęcia, Żagle; autor: evva
28.09.2009

Okej, w tym roku i tak był postęp, bo zauważyłam, że było. I czy wspominałam już, że kajak jest super i że zbieramy ekipę na przyszłoroczny spływ?


Drawa kajakiem

Drawa kajakiem


Szlak Drawy, lipiec 2009. Więcej zdjęć tutaj.

PS Przeżyłam moment zawahania przy publikowaniu posta, bo czy to się łapie do kategorii Żagle i czemu nie? Ale w sumie niech tam, też woda i też dużo. I już po jednym dniu udało mi się opanować odruch pt. “widać dno – źle, UCIEKAMY” ;)

Chorwacja 2008.

Kategoria: Jakoś żyję, Skądinąd, Zdjęcia, Żagle; autor: evva
28.09.2008

W zasadzie dopiero po powrocie widzę, jak bardzo tego potrzebowałam, słońca, słonej wody, przestrzeni, życia regulowanego prostym „cztery godzin wachty — cztery godziny snu”, trzech butelek wina dziennie, braku zasięgu, braku sieci, no i świata, w którym zasadnicze problemy sprowadzają się do „skąd dziś wieje” i „gdzie da się dobrze zakotwiczyć”.

Które to pytania, po namyśle stwierdzam, da się zresztą — przy pewnej dozie uogólnienia — zastosować do przeważającej większości sytuacji życiowych. Ponieważ jednak czuję, że znajduję się w ten sposób zaledwie tyci kroczek od BARDZO tanich refleksji, poprzestanę na obrazkach.

#pokakota

Wodospady Krki

Krka

Viola adriatica

Plitvička jezera

To co tym razem wolicie najpierw, newsy o Asi czy o budowie? Niech będzie alfabetycznie może.

Kategoria: Budowa, Budyń, Zdjęcia, Żagle; autor: evva
7.07.2008

Dziadek ma Nowe Dziecko, a Asia wrodzony talent do jego obsługi. Gumki na warkoczykach nie są bynajmniej przypadkowe: czerwona na lewej burcie, zielona na prawej.

Asia na barce

Dom zaś zaczyna coraz bardziej przypominać dom (uważny czytelnik blogusia dostrzeże zapewne, że kupa śmiecia przemieszcza się powoli w stronę bramy, ufamy więc, że kiedyś opuści nas definitywnie)…

elewacja

poddasze

…a na działkę wjechał sprzęt ciężki, wykopał dziurę i osadził w niej ufo^Woczyszczalnię.

oczyszczalnia